1969912 0 #1 September 26, 2009 The local good-beef grocer had rib steaks on sale for $3.99/lb(!), so I bought a two-pack for ~$9.40 figuring I'd get four meals out of them. Well, I BBQ'd one up this afternoon and didn't stop eating until there was only a small bone left. Probably a pound of meat. Oh, yaeh, had egg/potato salad and rolls with butter. Next post will be from the cardiac intensive care unit "Once we got to the point where twenty/something's needed a place on the corner that changed the oil in their cars we were doomed . . ." -NickDG Quote Share this post Link to post Share on other sites
pcramil 0 #2 September 27, 2009 but wouldn't it be well worth it? Quote Share this post Link to post Share on other sites